DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 

Můj eurogeen balance.

Na konci ledna, kdy moje váha nezačala klesat, přestože jsem začala jíst podle zásad zdravé výživy, ale naopak se stále mírně zvyšovala, začala jsem přemýšlet, kde se stala chyba. Samozřejmě jsem na žádnou nenarazila a jako výživová poradkyně jsem z toho neměla vůbec žádnou radost. Jak mám radit ostatním, když moje tělo stávkuje a nereaguje tak jak má a jak se od něj očekává? Jasně, že jsem o Vánocích hodně porušila zásady zdravé výživy, ale že ani po měsíci snažení nebyly vidět žádné výsledky. To bylo zkrátka moc.

Od září jsem věděla, že velkou novinkou je nyní stravování podle genů, ale protože vyšetření stálo tisíce, myslela jsem si, že to nikdo chtít nebude. Nejela jsem tedy ani na úvodní školení. V prosinci jsem pak dostala emailem nabídku, že školení se pro velký úspěch opakuje a tak jsem se do Prahy taky vypravila. Přestože to byla neděle a sněžilo, stálo to za to. Konečně jsem pochopila, že velká část toho co nás učili, jako správnou zdravou výživu neplatí pro každého, ba právě naopak pouze pro malou 8% menšinu a že když si spočítáme, kolik lidé utrácí za krabičkové diety a další různé dietní programy není to až tak velká suma, pouze větší počáteční investice.

V lednu pak už jsem si byla jistá, že pokud budu chtít něco změnit k lepšímu, obětuji penízky a uvidím. Když jsem se pak po 14 dnech dozvěděla můj výsledek a to, že jsem nízkosacharidový typ nebo-li tukový, brala jsem to v pohodě. Ale když jsem začala studovat, co to vlastně znamená a co mám nebo nemám jíst, kolik a v jakém složení, byla jsem v šoku. Nic z toho neodpovídalo tomu, co jsem do teď (takové 3 roky) jedla.  Přes víkend jsem se dala dohromady, naposledy si užila a od pondělka, jsem najela na nový způsob stravování. Jaké bylo moje překvapení, když jsem měla po týdnu o 2 kila méně a po 14dnech jsem se dostala na svou předvánoční váhu? Ted je to 3 týden. Váha zatím zůstává stejná, ale tukové zásoby se na objem zmenšují. Centimetr ani Tanita nelžou, a tak jsem spokojená a zároveň zvědavá, jak budu pokračovat.

Zatím to tedy byly moje nejlépe investované peníze. Hlavně proto, že to opravdu funguje a až budou příští rok zase Vánoce, budu vědět, že si můžu vzít, na co budu mít chuť a už vím jak na to. Ale to je ještě daleko. Zatím si moje dcera šetří na test, který si přeje jako dárek k 15 narozeninám. Stojí to sice 10000,-- ale je to napořád, protože geny se prostě nemění a věřím, že se tak vyvaruje dietám, které vždy škodí a dokáží nadělat v těle spoustu škod.